Οκτώβριος | Σεμινάριο «13 συναντήσεις γνωριμίας με υλικά και τεχνικές ζωγραφικής»

Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς και για όσους ενδιαφέρονται να χρησιμοποιήσουν τα εικαστικά στην εκπαιδευτική διαδικασία

15 Οκτωβρίου 2013- 21 Ιανουαρίου 2014 / κάθε Τρίτη 19.15 - 21.15

Το Σεμινάριο επιδιώκει να βοηθήσει, μέσα από συγκεκριμένα παραδείγματα και εφαρμογές, τους εκπαιδευτικούς και όσους ενδιαφέρονται να χρησιμοποιήσουν τα εικαστικά στην εκπαιδευτική διαδικασία, να προσεγγίσουν το μάθημα των εικαστικών στο σχολείο, και παράλληλα να αποκτήσουν τις γνώσεις ώστε να εντάξουν τα εικαστικά στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Υπεύθυνη Σεμιναρίου: Μαρίνα Στελλάτου, Ζωγράφος

Απαραίτητη η τηλεφωνική κράτηση θέσης, λόγω περιορισμένου αριθμού συμμετοχών από Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου έως και Τρίτη 8 Οκτωβρίου
Διάρκεια: 13 δίωρες συναντήσεις- εργαστήρια
Κόστος συμμετοχής: 250 €
Αριθμός συμμετοχών: 12 άτομα
- Το Σεμινάριο περιλαμβάνει υποχρεωτική παρακολούθηση 4 εικαστικών εργαστηρίων για παιδιά στο χώρο του  Μουσείου.
- Όλα τα υλικά παραχωρούνται από το Μουσείο
- Στο τέλος του Σεμιναρίου χορηγείται βεβαίωση παρακολούθησης.
- Έκπτωση 15% σε εκπαιδευτικούς του ίδιου σχολείου που εγγράφονται στα Σεμινάριο.
Ώρες λειτουργίας Γραμματείας: Τρίτη-Παρασκευή 10.00-14.00
Τ. 210 3312 621, 210 3312 750